Two-factor Authentication (TFA) (8.x-1.9) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Body
pt: Corpo

en: Create a new user account.
pt: Criar uma nova conta de usuário.

en: Subject
pt: Assunto

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Save
pt: Salvar

en: Security
pt: Segurança

en: Role
pt: Papel

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: Services
pt: Serviços

en: Skip
pt: Pular

en: Emails
pt: E-mails

en: User %name used one-time login link at time %timestamp.
pt: Usuário %name efetuou login em %timestamp após recuperação de senha.

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
pt: Você tentou usar um lembrete de senha que já expirou. Por favor, solicite outro no formulário abaixo.

en: Verify
pt: Verificar

en: You have just used your one-time login link. It is no longer necessary to use this link to log in. Please change your password.
pt: Você já usou este link para acessar o site. Não é mais necessário usar este link para logar no site. Por favor, altere sua senha.

en: Current password
pt: Senha atual

en: Cookie name
pt: Nome do cookie

en: Reset your password
pt: Recuperar senha

en: Cookie expiration
pt: Expiração do cookie

en: TFA application
pt: Aplicação TFA

en: Set up application
pt: Configurar aplicação

en: Reset application
pt: Resetar aplicação

en: Send password reset instructions via email.
pt: Enviar instruções para resetar a senha por email.
