Theme Change (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Label
it: Etichetta

en: Path
it: Percorso

en: Theme
it: Tema

en: Other
it: Altro

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Route
it: Itinerario
