Theme Change (8.x-2.0) - en to ne translation catalogue (6 entries)

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Type
ne: प्रकार

en: Label
ne: लेबल

en: Path
ne: मार्ग

en: ID
ne: परिचय

en: Route
ne: मार्ग
