Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Development
ar: التطوير

en: Disabled
ar: معطل

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Number
ar: رقم

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Single
ar: مفرد

en: Multiple
ar: متعدد

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: URL
ar: العنوان URL

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Details
ar: التفاصيل

en: Table
ar: جدول

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Color
ar: اللون

en: Button
ar: زر

en: Definition
ar: تعريف

en: Lists
ar: قوائم

en: Empty
ar: فارغ

en: Sticky
ar: مثبت

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Telephone
ar: هاتف

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Vertical Tabs
ar: التبويبات العمودية

en: Fieldset
ar: مجموعة حقول

en: Textarea
ar: منطقة نص
