Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Development
fr: Développement

en: Disabled
fr: Désactivé

en: File
fr: Fichier

en: Search
fr: Rechercher

en: Number
fr: Nombre

en: Password
fr: Mot de passe

en: Single
fr: Simple

en: Default
fr: Par défaut

en: Small
fr: Petit

en: Email
fr: Courriel

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Range
fr: Intervalle

en: Details
fr: Détails

en: Table
fr: Tableau

en: Color
fr: Couleur

en: Button
fr: Bouton

en: Definition
fr: Définition

en: Lists
fr: Listes

en: Empty
fr: Vide

en: Slow
fr: Lent

en: Fast
fr: Rapide

en: Sticky
fr: Épinglé (en haut des listes)

en: Tabs
fr: Onglets

en: Select
fr: Sélectionner

en: Form Elements
fr: Éléments de formulaire

en: Common
fr: Commun

en: Blockquote
fr: Citation

en: Telephone
fr: Téléphone

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Pager
fr: Pagination

en: Unordered
fr: Non ordonné

en: Ordered
fr: Ordonné

en: Machine name
fr: Nom système

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Previews
fr: Aperçus

en: Primary
fr: Primaire

en: Checkbox
fr: Case à cocher

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Fieldset
fr: Groupe de champs

en: Textarea
fr: Zone de texte

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Typography
fr: Typographie

en: Managed file
fr: Fichier géré

en: Password confirm
fr: Confirmer le mot de passe

en: Headings
fr: Titres

en: Text Format
fr: Format de texte

en: Dropbutton
fr: Liste déroulante

en: Date list
fr: Liste de dates
