Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Development
hi: उद्विकास

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Number
hi: संख्या

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Single
hi: एक

en: Multiple
hi: विभिन्न

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Small
hi: छोटा

en: URL
hi: यूआरएल

en: Email
hi: ईमेल

en: Textfield
hi: पाठ का क्षेत्र

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Table
hi: तालिका

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Color
hi: रंग

en: Button
hi: बटन

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Definition
hi: परिभाषा

en: Lists
hi: सूचियों

en: Empty
hi: खाली

en: Sticky
hi: मुख्य

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Pager
hi: पेजर

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Vertical Tabs
hi: कार्यक्षेत्र टैब्स

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश
