Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (52 entries)

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: File
hu: Fájl

en: Date
hu: Dátum

en: Search
hu: Keresés

en: Number
hu: Szám

en: Password
hu: Jelszó

en: Single
hu: Egyszeres

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Small
hu: Kicsi

en: URL
hu: Webcím

en: Email
hu: E-mail

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Range
hu: Tartomány

en: Details
hu: Részletek

en: Table
hu: Táblázat

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Color
hu: Szín

en: Button
hu: Nyomógomb

en: Page Title
hu: Oldalcím

en: Definition
hu: Magyarázat

en: Lists
hu: Listák

en: Empty
hu: Üres

en: Slow
hu: Lassú

en: Fast
hu: Gyors

en: Sticky
hu: Kiemelt

en: Tabs
hu: Fülek

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Common
hu: Általános

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Pager
hu: Lapozó

en: Unordered
hu: Rendezetlen

en: Ordered
hu: Rendezett

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Previews
hu: Előnézetek

en: Primary
hu: Elsődleges

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Secondary
hu: Másodlagos

en: Vertical Tabs
hu: Függőleges fülek

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Typography
hu: Tipográfia

en: Headings
hu: Címsorok

en: Datetime
hu: Időbélyeg

en: Dropbutton
hu: Lenyíló gomb

en: Danger
hu: Veszély
