Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Number
id: Angka

en: Password
id: Sandi

en: Single
id: Sendiri

en: Multiple
id: Banyak

en: Default
id: Bawaan

en: Small
id: Kecil

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Details
id: Rincian

en: Table
id: Tabel

en: Navigation
id: Navigasi

en: Color
id: Warna

en: Button
id: Tombol

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Definition
id: Definisi

en: Lists
id: Daftar

en: Empty
id: Kosong

en: Slow
id: Pelan

en: Fast
id: Cepat

en: Sticky
id: Menempel

en: Tabs
id: Tab

en: Select
id: Pilih

en: Blockquote
id: Blok kutipan

en: Telephone
id: Telepon

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Secondary
id: Sekunder

en: Vertical Tabs
id: Tabulasi vertikal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Typography
id: Tipografi

en: Headings
id: Judul

en: Datetime
id: Tanggal dan waktu
