Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Number
it: Numero

en: Single
it: Singola

en: Multiple
it: Multipla

en: Default
it: Predefinito

en: Small
it: Piccolo

en: Email
it: E-mail

en: Textfield
it: Campo testo

en: Details
it: Dettagli

en: Table
it: Tabella

en: Navigation
it: Navigazione

en: Color
it: Colore

en: Button
it: Pulsante

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Definition
it: Definizione

en: Lists
it: Liste

en: Empty
it: Vuoto

en: Sticky
it: Sempre in cima

en: Tabs
it: Schede

en: Select
it: Scegliere

en: Form Elements
it: Elementi della form

en: Blockquote
it: Citazione

en: Telephone
it: Telefono

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Pager
it: Paginazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Vertical Tabs
it: Schede Verticali

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Textarea
it: Area di testo

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Headings
it: Intestazioni

en: Datetime
it: Data e ora

en: Dropbutton
it: Casella a discesa
