Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (51 entries)

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: File
nl: Bestand

en: Date
nl: Datum

en: Search
nl: Zoeken

en: Number
nl: Getal

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Single
nl: Enkel

en: Multiple
nl: Meerdere

en: Default
nl: Standaard

en: Small
nl: Klein

en: Email
nl: E-mail

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Range
nl: Bereik

en: Table
nl: Tabel

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Color
nl: Kleur

en: Button
nl: Knop

en: Page Title
nl: Paginatitel

en: Definition
nl: Definitie

en: Lists
nl: Lijsten

en: Empty
nl: Leeg

en: Slow
nl: Langzaam

en: Fast
nl: Snel

en: Sticky
nl: Vastgeplakt (sticky)

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Select
nl: Selecteren

en: Common
nl: Algemeen

en: Blockquote
nl: Citaat

en: Telephone
nl: Telefoon

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Pager
nl: Paginering

en: Unordered
nl: Ongeordend

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Primary
nl: Primair

en: Checkbox
nl: Keuzevakje

en: Secondary
nl: Secundair

en: Vertical Tabs
nl: Verticale tabs

en: Fieldset
nl: Veldengroep

en: Textarea
nl: Tekstvlak

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Typography
nl: Typographie

en: Password confirm
nl: Wachtwoord bevestigen

en: Headings
nl: Koppen

en: Datetime
nl: Datumtijd

en: Dropbutton
nl: Keuzeknop

en: Progress Bar
nl: Voortgangsbalk

en: Extra small
nl: Extra klein

en: Danger
nl: Gevaar
