Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (47 entries)

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: File
pl: Plik

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: Number
pl: Liczba

en: Password
pl: Hasło

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Default
pl: Domyślny

en: Small
pl: Małe

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Range
pl: Zasięg

en: Details
pl: Szczegóły

en: Table
pl: Tabela

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Color
pl: Kolor

en: Button
pl: Przycisk

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Definition
pl: Definicja

en: Lists
pl: Listy

en: Empty
pl: Pusty

en: Slow
pl: Wolno

en: Fast
pl: Szybko

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Select
pl: Wybierz

en: Form Elements
pl: Elementy formularza

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Telephone
pl: Telefon

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Unordered
pl: Nieuporządkowana

en: Ordered
pl: Uporządkowana

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Primary
pl: Główny

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Vertical Tabs
pl: Zakładki pionowe

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Headings
pl: Nagłówki

en: Datetime
pl: Data i godzina

en: Dropbutton
pl: Przycisk rozwijany
