Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Development
fa: توسعه

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Number
fa: عدد

en: Password
fa: رمز

en: Multiple
fa: چندین

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: URL
fa: نشانی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Textfield
fa: میدان متنی

en: Details
fa: جزئیات

en: Table
fa: جدول

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Color
fa: رنگ

en: Button
fa: دکمه

en: Definition
fa: تعریف

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Empty
fa: خالی

en: Sticky
fa: چسبانک

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Select
fa: انتخاب

en: Blockquote
fa: نقل قول بلاک شده

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Paragraph
fa: فقره

en: Vertical Tabs
fa: تب‌های عمودی

en: Fieldset
fa: مجموعه میدان

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات
