Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (48 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Disabled
pt: Desativado

en: File
pt: Arquivo

en: Date
pt: Data

en: Search
pt: Buscar

en: Number
pt: Número

en: Password
pt: Senha

en: Single
pt: Simples

en: Multiple
pt: Múltipla

en: Default
pt: Padrão

en: Small
pt: Pequeno

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Range
pt: Variação

en: Details
pt: Detalhes

en: Table
pt: Tabela

en: Navigation
pt: Navegação

en: Color
pt: Cor

en: Button
pt: Botão

en: Page Title
pt: Título da Página

en: Definition
pt: Definição

en: Lists
pt: Listas

en: Empty
pt: Vazio

en: Slow
pt: Devagar

en: Fast
pt: Rápido

en: Sticky
pt: Destacado

en: Tabs
pt: Abas

en: Select
pt: Selecionar

en: Form Elements
pt: Elementos de formulário

en: Common
pt: Comum

en: Blockquote
pt: Bloco de citações

en: Telephone
pt: Telefone

en: Miscellaneous
pt: Variados

en: Pager
pt: Paginador

en: Unordered
pt: Desordenado

en: Ordered
pt: Ordenado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Primary
pt: Primário

en: Checkbox
pt: A caixa de seleção

en: Secondary
pt: Secundário

en: Fieldset
pt: Conjunto de campos

en: Textarea
pt: Caixa de texto

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Managed file
pt: Gerenciar arquivos

en: Password confirm
pt: Confirmar senha

en: Headings
pt: Cabeçalhos

en: Datetime
pt: Data e hora

en: Dropbutton
pt: Botão suspenso
