Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (49 entries)

en: Development
ru: Разработка

en: Disabled
ru: Отключено

en: File
ru: Файл

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Number
ru: Число

en: Password
ru: Пароль

en: Single
ru: Одиночная

en: Multiple
ru: Множественная

en: Default
ru: По умолчанию

en: Small
ru: Маленький

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Range
ru: Диапазон

en: Details
ru: Подробности

en: Table
ru: Таблица

en: Navigation
ru: Навигация

en: Color
ru: Цвет

en: Button
ru: Кнопка

en: Page Title
ru: Заголовок страницы

en: Definition
ru: Определение

en: Lists
ru: Списки

en: Empty
ru: Пусто

en: Slow
ru: Медленно

en: Fast
ru: Быстро

en: Sticky
ru: Прикреплено

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Select
ru: Выбрать

en: Form Elements
ru: Элементы форм

en: Common
ru: Общие

en: Blockquote
ru: Цитата

en: Telephone
ru: Телефон

en: Miscellaneous
ru: Разное

en: Pager
ru: Постраничный навигатор

en: Unordered
ru: Неупорядоченный

en: Ordered
ru: Упорядоченный

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Paragraph
ru: Параграф

en: Previews
ru: Предварительные просмотры

en: Primary
ru: Первичный

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Vertical Tabs
ru: Вертикальные вкладки

en: Textarea
ru: Текстовая область

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Typography
ru: Типографика

en: Headings
ru: Заголовки

en: Datetime
ru: Дата

en: Dropbutton
ru: Раскрывающаяся кнопка
