Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to te translation catalogue (19 entries)

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: File
te: ఫైల్

en: Date
te: తేదీ

en: Search
te: వెతుకు

en: Number
te: సంఖ్య

en: Password
te: సంకేతపదం

en: Multiple
te: బహుళ

en: Default
te: అప్రమేయం

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: Details
te: వివరాలు

en: Table
te: పట్టిక

en: Navigation
te: మార్గదర్శిని

en: Color
te: రంగు

en: Definition
te: నిర్వచనం

en: Select
te: ఎంచుకోండి

en: Vertical Tabs
te: నిలువు ట్యాబులు

en: Status messages
te: స్థితి సందేశాలు
