Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Development
tr: Geliştirme

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Number
tr: Sayı

en: Password
tr: Parola

en: Single
tr: Tekli

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Default
tr: Varsayılan

en: Small
tr: Küçük

en: Email
tr: E-posta

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Table
tr: Tablo

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Color
tr: Renk

en: Button
tr: Düğme

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Definition
tr: Tanım

en: Lists
tr: Listeler

en: Empty
tr: Boş

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Select
tr: Seç

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Telephone
tr: Telefon

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Pager
tr: Sayfalayıcı

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Vertical Tabs
tr: Dikey Sekmeler

en: Fieldset
tr: Alan kümesi (fieldset)

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Headings
tr: Başlıklar

en: Datetime
tr: Tarih/Saat

en: Dropbutton
tr: Açılır düğme
