Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (56 entries)

en: Development
uk: Розробка

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Number
uk: Число

en: Password
uk: Пароль

en: Single
uk: Єдиний

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: URL
uk: URL-адреса

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Range
uk: Діапазон

en: Details
uk: Подробиці

en: Table
uk: Таблиця

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Color
uk: Колір

en: Button
uk: Кнопка

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Definition
uk: Визначення

en: Lists
uk: Списки

en: Empty
uk: Порожньо

en: Slow
uk: Повільно

en: Fast
uk: Швидко

en: Sticky
uk: Прикріплені

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Select
uk: Вибір

en: Form Elements
uk: Елементи форми

en: Common
uk: Загальне

en: Blockquote
uk: Цитата

en: Telephone
uk: Телефон

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Pager
uk: Сторінковий навіґатор

en: Unordered
uk: Невпорядкований

en: Ordered
uk: Впорядкований

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Previews
uk: Перегляди

en: Primary
uk: Основні

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Vertical Tabs
uk: Вертикальні вкладки

en: Fieldset
uk: Набір полів

en: Textarea
uk: Текстова область

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Typography
uk: Типографіка

en: Managed file
uk: Керований файл

en: Password confirm
uk: Підтвердження пароля

en: Headings
uk: Заголовки

en: Datetime
uk: Дата і час

en: Dropbutton
uk: Кнопка розкривання

en: Progress Bar
uk: Індикатор використання

en: Date list
uk: Список дат
