Theme Inspector (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (39 entries)

en: Development
vi: Phát triển

en: Disabled
vi: Tắt

en: File
vi: Tập tin

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Number
vi: Số

en: Password
vi: Mật khẩu

en: Single
vi: Đơn lẻ

en: Multiple
vi: Nhiều

en: Default
vi: Mặc định

en: Small
vi: Nhỏ

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Textfield
vi: Trường văn bản

en: Details
vi: Chi tiết

en: Table
vi: Bảng

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: Color
vi: Màu sắc

en: Button
vi: Nút

en: Page Title
vi: Tên trang

en: Definition
vi: Định nghĩa

en: Empty
vi: Trống

en: Slow
vi: Chậm

en: Fast
vi: Nhanh

en: Sticky
vi: Dính

en: Select
vi: Chọn

en: Common
vi: Hay dùng

en: Blockquote
vi: Khối trích dẫn

en: Telephone
vi: Điện thoại

en: Miscellaneous
vi: Linh tinh

en: Pager
vi: Phân trang

en: Unordered
vi: Không thứ tự

en: Ordered
vi: Có thứ tự

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Paragraph
vi: Đoạn

en: Primary
vi: Chính

en: Secondary
vi: Phụ

en: Vertical Tabs
vi: Tab nằm dọc

en: Fieldset
vi: Nhóm trường

en: Textarea
vi: Hộp văn bản
