The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (10.0.1) - en to el translation catalogue (17 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to parent page
el: Μετάβαση στη γονική σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Up
el: Επάνω

en: Add new comment
el: Προσθήκη νέου σχολίου

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: mobile
el: Κινητό

en: wide
el: πλατύ

en: Highlighted
el: Ζώνη ενδεδειγμένων

en: Footer Top
el: Υποσέλιδο πάνω

en: Primary menu
el: Κύριο μενού

en: narrow
el: στενό
