The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (10.0.3) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Up
pt: Para cima

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Content Bottom
pt: Conteúdo Inferior

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: mobile
pt: móvel

en: wide
pt: largo

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Footer Top
pt: Topo do rodapé

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem de livro para

en: narrow
pt: limitar
