The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (8.0.10) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Content
pl: Zawartość

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Up
pl: W górę

en: Add new comment
pl: Dodaj komentarz

en: Content Top
pl: Lewy nagłówek

en: Content Bottom
pl: Na dole treści

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: mobile
pl: mobilne

en: wide
pl: szerokie

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Footer Top
pl: Góra stopki

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: narrow
pl: wąski
