The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (8.0.5) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Search
hi: खोज

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Core
hi: कोर

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Up
hi: ऊपर

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Tools
hi: उपकरण

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: mobile
hi: चलनशील

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
