The X - Drupal 8 and 9 Base Theme (8.0.6) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Search
nl: Zoeken

en: Go to previous page
nl: Ga naar vorige pagina

en: Go to parent page
nl: Naar de bovenliggende pagina

en: Go to next page
nl: Ga naar volgende pagina

en: Core
nl: Kern

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Up
nl: Omhoog

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Skip to main content
nl: Overslaan en naar de inhoud gaan

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Primary tabs
nl: Primaire tabs

en: Secondary tabs
nl: Secundaire tabs

en: mobile
nl: mobiel

en: Powered by Drupal
nl: Gebouwd met Drupal

en: wide
nl: breed

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Book traversal links for
nl: Boeknavigatie-links voor

en: narrow
nl: smal

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties

en: User account menu
nl: Gebruikersmenu
