The X - Drupal 8 and 9 Base Theme (8.0.7) - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Search
hu: Keresés

en: Go to previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to parent page
hu: Ugrás a szülő lapra.

en: Go to next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Help
hu: Súgó

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Up
hu: Fel

en: Add new comment
hu: Új hozzászólás

en: Tools
hu: Eszközök

en: Tabs
hu: Fülek

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: mobile
hu: mobil

en: Powered by Drupal
hu: Drupal működteti

en: wide
hu: széles

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Book traversal links for
hu: Könyv kereszthivatkozásai ehhez:

en: narrow
hu: keskeny

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
