The X - Drupal 8 and 9 Base Theme (8.0.8) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Search
uk: Пошук

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Up
uk: Вгору

en: Add new comment
uk: Коментувати

en: Tools
uk: Інструменти

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: mobile
uk: мобільний

en: Powered by Drupal
uk: Працює на Drupal

en: wide
uk: широкий

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Book traversal links for
uk: Книжкові перехресні посилання для

en: narrow
uk: вузький

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача
