The X - Drupal 8, 9 and 10 Base Theme (8.0.9) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Up
it: Su

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Tools
it: Strumenti

en: Tabs
it: Schede

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: wide
it: largo

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: narrow
it: stretto

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
