The X - Drupal 8 and 9 Base Theme (8.0.9) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Search
ru: Поиск

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to parent page
ru: На родительскую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Help
ru: Справка

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Up
ru: Вверх

en: Add new comment
ru: Добавить комментарий

en: Tools
ru: Инструменты

en: Tabs
ru: Вкладки

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Main navigation
ru: Основная навигация

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: mobile
ru: Мобильный

en: Powered by Drupal
ru: Сделано на Drupal

en: wide
ru: широкий

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Status messages
ru: Системные сообщения

en: Main page content
ru: Содержимое страницы

en: Footer menu
ru: Меню в подвале

en: Site branding
ru: Брендинг сайта

en: Book traversal links for
ru: Перекрёстные ссылки книги для

en: narrow
ru: узкий

en: Primary admin actions
ru: Основные действия администратора

en: User account menu
ru: Меню учётной записи пользователя
