Threejs field 3d Object (1.0.2) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Title
pt: Título

en: File
pt: Ficheiro

en: Settings
pt: Definições

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Reference
pt: Referência

en: pixels
pt: píxeis

en: Upload destination
pt: destino dos ficheiros a carregar

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pt: Selecione onde os ficheiros finais deverão ser armazenados. O armazenamento de ficheiros privados provoca uma sobrecarga significativamente maior do que ficheiros públicos, mas permite restrições de acesso a ficheiros neste campo.

en: view actual size
pt: ver o tamanho actual

en: Sample original image
pt: Exemplo da imagem original

en: Sample modified image
pt: Exemplo da imagem modificada

en: Enable <em>Title</em> field
pt: Ativar campo <em>Title</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
pt: O atributo <em>title</em> é utilizado como uma mensagem quando o rato passa sobre a imagem.
