Threejs field 3d Object (1.0.7) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Settings
id: Pengaturan

en: File extensions
id: Ekstensi berkas

en: Options
id: Opsi

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Example
id: Contoh

en: Background color
id: Warna latar belakang

en: Reference
id: Referensi

en: File settings
id: Pengaturan berkas

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: original
id: orisinil

en: pixels
id: piksel

en: Title field
id: Judul bidang

en: Progress indicator
id: Indikator kemajuan

en: Files displayed by default
id: Berkas ditampilkan secara bawaan

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: view actual size
id: lihat ukuran sebenarnya

en: Sample original image
id: Contoh gambar asli

en: Sample modified image
id: Contoh gambar yang dimodifikasi

en: Enable <em>Title</em> field
id: Aktifkan isial <em>Judul</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
id: Atribut judul digunakan sebagai tip yang muncul saat kursor mouse berada di atas gambar.

en: <em>Title</em> field required
id: Bidang <em>Judul</em> dibutuhkan

en: Title field required
id: Bidang judul dibutuhkan

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
id: Atribut judul digunakan sebagai tip yang muncul saat kursor mouse berada di atas gambar. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
