Threejs field 3d Object (1.0.9) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: File
uk: Файл

en: Settings
uk: Налаштування

en: File extensions
uk: Розширення файла

en: Options
uk: Опції

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Example
uk: Приклад

en: Background color
uk: Колір тла

en: Rotation
uk: Обертання

en: File settings
uk: Властивості файла

en: Download link
uk: Посилання на завантаження

en: Default value
uk: Базове значення

en: Editor
uk: Редактор

en: Drag
uk: Перетягнути

en: milliseconds
uk: мілісекунди

en: original
uk: оригінал

en: pixels
uk: пікселів

en: Title field
uk: Поле заголовку

en: Progress indicator
uk: Індикатор поступу

en: Transform
uk: Перетворення

en: Files displayed by default
uk: Початково відображувані файли

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: view actual size
uk: дивитись фактичний розмір

en: Sample original image
uk: Приклад вихідного зображення

en: Sample modified image
uk: Приклад зміненого зображення

en: Enable <em>Title</em> field
uk: Увімкнути поле <em>Заголовок</em>

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
uk: Атрибут заголовок (title) використовується в якості спливаючої підказки, коли користувач проводить мишею над зображенням.

en: <em>Title</em> field required
uk: Поле <em>Заголовок</em> обов'язкове

en: Orbit
uk: Повернути

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Enable Display field
uk: Увімкнути поле відображення

en: File format settings
uk: Налаштування формату файлів

en: Title field required
uk: Поле "Title" є обов'язковим

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
uk: Атрибут title використовується в спливній підказці про проведенні мишею над зображенням. Вмикати це поле не рекомендовано оскільки це може призвести до виникнення проблем із зчитувачами екрану.
