THRON - Drupal Connector (8.x-1.3) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: All
bn: সমস্ত

en: Access denied
bn: প্রবেশাধিকার সংরক্ষিত

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: English
bn: ইংরেজী

en: French
bn: ফরাসী

en: Italian
bn: ইতালীয়

en: German
bn: জার্মান
