THRON - Drupal Connector (8.x-1.3) - en to id translation catalogue (58 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: Action
id: Tindakan

en: Tags
id: Tag

en: Login
id: Masuk

en: None
id: Tiada

en: - None -
id: - Tiada -

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: True
id: Benar

en: Default
id: Bawaan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content type
id: Jenis konten

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Page
id: Halaman

en: Client ID
id: ID Klien

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: N/A
id: T/T

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Widget
id: Piranti

en: Owner
id: Pemilik

en: Align
id: Ratakan

en: Provider
id: Penyedia

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: English
id: Bahasa Inggris

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: Caption
id: Keterangan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Document
id: Dokumen

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Newest first
id: Mulai dari terbaru

en: Embed
id: Lekatkan

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: No media available.
id: Media tidak tersedia.

en: Media browser
id: Browser media

en: Asc
id: Urutan turun
