THRON - Drupal Connector (8.x-1.5) - en to uk translation catalogue (91 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: Tags
uk: Теґи

en: Login
uk: Вхід

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Back
uk: Назад

en: True
uk: Істина

en: Default
uk: Базово

en: Audio
uk: Звук

en: Updated
uk: Оновлено

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Access denied
uk: Немає доступу

en: Page
uk: Сторінка

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Gallery
uk: Галерея

en: N/A
uk: Н/Д

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Thumbnail
uk: Мініатюра

en: Media
uk: Медіа

en: Widget
uk: Віджет

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: Align
uk: Вирівнювання

en: Provider
uk: Постачальник

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: English
uk: Англійська

en: French
uk: Французька

en: Italian
uk: Італійська

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Chinese
uk: Китайська

en: Caption
uk: Підпис

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Video
uk: Відео

en: Global Settings
uk: Глобальні параметри

en: Document
uk: Документ

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Apply
uk: Застосувати

en: Tag name
uk: Назва теґу

en: Order by
uk: Впорядкувати за

en: Display as
uk: Показати, як

en: Offset
uk: Зміщення

en: German
uk: Німецька

en: Portuguese
uk: Португальська

en: Newest first
uk: Найновіші спочатку

en: Embed
uk: Вбудоване

en: Search type
uk: Тип пошуку

en: Submit button text
uk: Текст кнопки надсилання

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Slovenian
uk: Словенська

en: Connection
uk: З'єднання

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Published status
uk: Стан публікації

en: No media available.
uk: Мультимедійних файлів не знайдено.

en: Media browser
uk: Медіа-оглядач

en: App ID
uk: Ідентифікатор програми

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Media type
uk: Тип носія

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Select media
uk: Вибрати медіа

en: Selected entity
uk: Вказана сутність

en: Media library
uk: Медіатека

en: Media name
uk: Назва медіа

en: Embed type
uk: Тип вбудовування

en: Name (A-Z)
uk: Назва (А - Я)

en: Name (Z-A)
uk: Назва (Я - А)

en: Apply Filters
uk: Застосувати фільтри

en: Allows users to browse and administer media items
uk: Дозвіл користувачам оглядати та редагувати медіа-об'єкти
