THRON - Drupal Connector (8.x-1.3) - en to tr translation catalogue (72 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Eylem

en: Tags
tr: Etiketler

en: Login
tr: Giriş

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Name
tr: İsim

en: Back
tr: Geri

en: True
tr: Doğru

en: Default
tr: Varsayılan

en: Audio
tr: Ses

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Access denied
tr: Erişim engellendi

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Align
tr: Hizalama

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: English
tr: İngilizce

en: French
tr: Fransızca

en: Italian
tr: İtalyanca

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Document
tr: Belge

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: German
tr: Almanca

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Newest first
tr: Önce en yeniler

en: Embed
tr: Göm

en: Submit button text
tr: Gönder Düğmesi Metni

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Slovenian
tr: Slovence

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: No media available.
tr: Ortam yok.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Responsive
tr: Duyarlı

en: Select media
tr: Medya seç

en: Media name
tr: Medya adı

en: Name (A-Z)
tr: Ad (A-Z)

en: Name (Z-A)
tr: Ad (Z-A)
