Thunder Admin Theme (8.x-2.0-beta4) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Author
fr: Auteur

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Published
fr: Publié

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Not published
fr: Non publié

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Last saved
fr: Dernier enregistrement

en: Not saved yet
fr: Pas encore enregistré

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
fr: Vous n'avez pas encore créé de type de contenus. Allez sur la <a href="@create_content">page de création de type de contenus</a> pour ajouter un nouveau type de contenu.

en: Primary tabs display toggle
fr: Activer/désactiver l'affichage des onglets principaux

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
