Tide API (8.x-2.0) - en to ast translation catalogue (8 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Node ID
ast: ID del noyu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: Active
ast: Activu
