Tide API (8.x-2.0) - en to cy translation catalogue (7 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: Active
cy: Gweithredol
