Tide API (8.x-2.0) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Settings
de: Einstellungen

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Label
de: Beschriftung

en: Created
de: Erstellt

en: Node
de: Beitrag

en: Active
de: Aktiv

en: Expiry
de: Ablaufdatum

en: Expired
de: Abgelaufen

en: Changed
de: Geändert

en: current
de: aktuell

en: Revoked
de: Widerrufen

en: Created by
de: Erstellt von

en: Current revision
de: Aktuelle Revision

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Updated on
de: Aktualisiert am

en: Permission denied.
de: Zugriff verweigert.

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
