Tide API (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Status
fr: État

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Label
fr: Libellé

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: Active
fr: Actif

en: Expiry
fr: Date d'expiration

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Expired
fr: Expiré

en: Changed
fr: Modifié

en: current
fr: actuel

en: Revoked
fr: Annulé(e)

en: Created by
fr: Créé par

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
