Tide API (8.x-2.0) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Label
hi: लेबल

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: Active
hi: सक्रिय

en: Changed
hi: बदल गया
