Tide API (8.x-2.0) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Label
hu: Címke

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: Active
hu: Aktív

en: Token
hu: Vezérjel

en: Expired
hu: Lejárt

en: Changed
hu: Módosítva

en: current
hu: jelenlegi

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Endpoint
hu: Végpont

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
