Tide API (8.x-2.0) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Node ID
ja: ノードID

en: Label
ja: ラベル

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: Active
ja: アクティブ

en: Token
ja: トークン

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Changed
ja: 変更済

en: Created by
ja: 作成者

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
