Tide API (8.x-2.0) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Node
ku: گرێ

en: Active
ku: چالاکە
