Tide API (8.x-2.0) - en to ml translation catalogue (7 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Node ID
ml: നോഡ് ഐഡി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Node
ml: നോഡ്

en: Active
ml: സജീവമായ
