Tide API (8.x-2.0) - en to mr translation catalogue (8 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: Active
mr: सक्रिय
