Tide API (8.x-2.0) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Expired
pt: Expirado

en: Changed
pt: Alterado

en: current
pt: atual

en: Created by
pt: Criado por

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
