Tide API (8.x-2.0) - en to te translation catalogue (6 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Node ID
te: నోడ్ ఐడి

en: Label
te: లేబుల్

en: Created
te: సృష్టితం
