Tide API (8.x-2.0) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Node ID
tr: Düğüm Kimliği

en: Label
tr: Etiket

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Active
tr: Etkin

en: Token
tr: Simge

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Changed
tr: Değişti

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Current revision
tr: Geçerli sürüm

en: Endpoint
tr: Uç nokta
