Tide API (8.x-2.0) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Created
ug: قۇرۇلدى
