Tide API (8.x-2.0) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Label
uk: Мітка

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: Active
uk: Активно

en: Expiry
uk: Закінчується

en: Token
uk: Замінник

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Changed
uk: Змінено

en: current
uk: поточне

en: Revoked
uk: Недійсний

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Endpoint
uk: Кінцева точка

en: Permission denied.
uk: Доступ заборонено.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
